DÜNYA GÜNCEL SON DAKİKA

Türkiye Kapılarını Kapattı. Uçuşlar İptal Edildi.!

uçuşlar iptal edildi

İngiltere’den hızla diğer ülkelere yayılan mutasyon geçirmiş olan yeni corona virüs’ün ülkemize girmemesi için İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’ya geçici süreyle uçuşların durdurma kararı alındı.

İngiltere’den hızla yayılan mutasyona uğramış yeni corona virüs tüm dünyayı harekete geçirdi. Bu nedenle İtalya, Hollanda, Belçika, Almanya ve Fransa 48 saat İngiltere ye ulaşımı durdurdu.

Fahrettin Koca Cumhurbaşkanımızın talimatı ile 4 ülkeye yapılan uçuşlarının geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.  Fahrettin Kocanın bu açıklamasından sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden gelen açıklama da karşılıklı tahliyelerin kontrollü bir şekilde yapılacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

Türk Hava Yolları uçuşların durdurulmasından sonra hiç bir yolcunun bilet işlemleri konusunda mağdur olmayacağı ve  kimsenin acele etmemesini istediklerini bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü tespit edilen bu yeni tip koronavirüsün İngiltere den sonra Danimarka ve Avustralya’da da görüldüğünü açıkladı. Ülkeler de mutasyona uğramış olan bu virüsün oldukça hızlı bir şekilde yayıldığını açıklayan İngiltere eski koronavirüse göre %70 daha bulaşıcı olduğunu açıkladı.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız