EKONOMİ GÜNCEL SAĞLIK

Covid-19 Onlar için Gelir Kapısı Oldu..!

refakatçi borsası

Tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs testi pozitif çıkan ve hastanelerde servise alınan hastaların bakımını bir ücret karşılığında üstlenen bakıcılar nedeniyle bir borsa oluşturduğu ortaya çıktı.

Koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucunda servise alınan hasta eğer ki bakıma muhtaç birisi ise refakatçi olma durumuna izin veriliyor fakat kimi hastaların yakınları risk almak istemiyor. Bu durumda olan kişiler çareyi hemen bakıcı firmalarında veya özel olarak bakıcılık yapan kişilere ulaşarak çözüm bulmaya çalışıyor. Son zamanlarda internette bakıcı gruplarında covid-19 hastasına bakılır başlıkları atılmaya başladı.

Bakıcı İlanı

Bakıcılardan aldığımız bilgiler ise 24 saati 600 liradan refakatçi olduklarını fiyatın fazla olmadığını çünkü koronavirüs hastasının taburcu olduktan sonra kendilerini 14 gün karantinaya aldıklarını ve sonunda test yaptırarak başka bir hastaya bakıma geçtiklerini açıkladılar.

Hastane servisinde veya hastanın kendi evinde bu sürede devamlı beraber olduklarını ifade eden bakıcılar hastaların yanlarından ayrılırken ve bulundukları odaya her girdiklerinde devamlı olarak eldiven maske ve koruyucu giysi değiştirdiklerini ifade ederek kendilerini koruduklarını söylediler.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız