DÜNYA GÜNCEL HABERLER SAĞLIK SON DAKİKA

Johnson & Johnson Aşı Denemelerini DURDURDU!

aşı iptal edildi

Yapılan aşı demelerinde deneklerin bilenmez bir hastalığa yakalandığını bildirerek yapılan çalışmaları durdurduğunu açıkladı.

Eylül ayında başlayan çalışmaların sonuçlarını alan firma yetkilileri yeni bir hastalık türediğini ve henüz bu hastalığa bir isim veremediklerini açıklayarak durdurdu. Yaklaşık olarak 60.000 hastaya deneme yapmayı planlayan şirket 3. Faz denemesinde yaptığı aşamada aldığı olumsuz sonuçlar yüzünden etkilendi ve durdurdu.

Hastalık hakkında fazla bilgi paylaşmayan şirket yetkilileri deneğin mahremiyetine saygı duyulması gerektiğini söyledi. Güvenlik endişesiyle hemen durdurma kararı alan firma bu ikinci deneme olduğunu açıkladı.

Tüm Dünya Ülkeleri bulunacak aşının halk ile buluşma zamanını vermeyi planlarken ilaç üreticileri yaptıkları çalışmaya hız verdiklerini açıkladı.

3. Faz denemesinin sonuçlarının 2021 başlarında alabilecekleri açıklayan yetkililer aşının piyasaya sürülmesinin yıllar alacağını ve eğer dikkatsiz davrandıkları taktirde çalışmaların başarısız olacağını açıkladı.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız