GÜNCEL HABERLER SON DAKİKA

Kıdem Tazminatı Kaldırılıyor mu? Mecliste Görüşüldü…

kıdem tazminatı

Uzun zamandır kaldırılması gündem de olan kıdem tazminatını vatandaşlar yakından takip ediyor ve sonucunu bekliyorlar. Meclisten gelen açıklamada kıdem tazminatı kaldırılacak mı? Son dakika gelişmeler neler? Yapılan görüşmelerin ayrıntıları.

Çalışanların uzun zamandır gündemin de olan kıdem tazminatları Mecliste yapılan görüşmeler ile bir sonuca bağlanmaya çalışılıyor. Söz konusu olan görüşme 25 yaş altı ile 50 yaş üzeri olan isçileri kapsamadığı yönünde bilgiler geliyor. Sonuç olarak kıdem tazminatı kaldırılacak mı sorusunun yanıtı dün meclisin gündeminde olan vergi ve SGK prim borçları da görüşüldü. Fakat gündem konusu olan kıdem tazminatının ilk görüşmeleri tamamlandı. Vatandaşlar bu haklarının ellerinden alınmasını istemedikleri için yakından takip ediyor ve sonucu bekliyorlar.

Esnek ve kısmi zamanlı çalışma şekillerinin çalışanlara bir fayda sağlamadığını belirten Süleyman Girgin yapmış olduğu açıklama da “Uzun süre aynı işyerinde çalışabilmesinin önüne geçilerek her türlü örgütlenmenin önüne geçiliyor. Bu düzenlemeden faydalanabilecek işçi sayısının her gün düşmesine neden olacağını düşündüğünü” ifade etti.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız