GÜNCEL HABERLER SON DAKİKA

İzmir’de 6.6 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi!

deprem oldu

Merkez üssü Seferhisar olarak açıklanan 6.6 büyüklüğünde Deprem meydana geldi. İzmir’de gerçekleşen deprem den İstanbul dahil olmak üzere tüm Marmara bölgesi sarsıntıyı hissetti. Bayraklı ve Buca ilçelerinde bir çok yıkım meydana geldiği ve sonrasın da ege bölgesinde bir çok artçının daha yaşandığı kaydedildi.

AFAD’ın yapmış olduğu açıklamada İzmir Seferihisar bölgesinde saat 14:51 de 6.6 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği bilgi olarak paylaşıldı. Yerin 16.5 km derinlikte meydana geldiği açıklanan deprem Buca ve Bayraklı ilçelerinde bir çok yıkıma neden olduğu son dakika olarak paylaşıldı. Kandilli Rasathanesinden yapılan açıklamada hissedilen depremin 6.8 olduğu bilgisi verildi.

#Bayraklı

Belediye Başkanı Serdar Sandal ise yapmış olduğu ilk açıklama da çok sayıda hasarlı binamız mevcut ve yıkılmaya yakın ihbar edilen binalarımızda var. Çok sayıda çatlak oluşan bina ihbarı alıyoruz ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Uşak , Denizli , Manisa , Balıkesir , Aydın ve Muğla gibi yakın illerimiz de de binalarda çatlak oluştuğu fakat henüz bir can kaybı bilgisinin ulaşmadığı paylaştı. Ekiplerin halen daha sahada çalışmalarının devam ettiği bilgisini de paylaşarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini ifade etti.

AFAD yaptığı son açıklamada kesinlikle binalara girilmemesi gerektiğini ve açık alanlarda bulunmaya önem göstermesi için halkı uyardığını bildirdi.

#Bayraklı

Az önce yaşanılan Deprem nedeni ile tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi buradan iletiyor , can ve mal kaybının olmamasını umut ediyoruz.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız