GÜNCEL SON DAKİKA

Halil Sezai Mahkemeye Sevk Edildi!

halil sezai

Tuzla’da komşunu darp ettiği görüntü ve gerekçesiyle adliyeye sevk edilen Halil Sezai, sorgusunun ardından tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi.

Tuzla’da kiraladığı villanın yan komşusu olan 67 yaşında ki Hüseyin Meriç’e saldıran Halil Sezai verdiği ilk ifadenin ardından serbest bırakılmış. Güvenlik kamera görüntülerinin sosyal medya da hızla yayılmasının ardından savcılık kararı ile adliyeye tekrar çağrıldı. Kartalda ki Adalet sarayına getirilen Halil Sezai ye iki polis eşlik etti.

Girişte basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Halil Sezai’nin avukatı ‘yaşanılan talihsiz olaydan son derece üzüntülü olduğumuzu bilmenizi isteriz’ yanıtını verdi.

Halil Sezai daha sonradan yaptığı açıklamalarda çiçek alıp kapısına gittik dese de görüntülerde bir olay çıkaracağı açıkça gözlemleniyor. Zaten görüntülerde çiçekle giden kişinin Halil Sezai değil yanında ki arkadaşı olduğu açıkça görünüyor.

Olayın Halil Sezai’nin film çekimi için kiraladığı villa içerisin de çekimlere başladığı sırada 4 villadan oluşan sitedeki komşusu olan Hüseyin Meriç’in film çekimine karşı çıkmasından dolayı çıktığı ortaya çıktı. Bu duruma sinirlenen Halil Sezai ise Hüseyin Meriç’in kapısına giderek şiddete başvurduğu görüntülendi.

Hüseyin Meriç Konuştu: Ezan mı Okuyorsun a…ko…

67 yaşındaki Hüseyin bey Kalp hastası olduğum için yere oturmaya çalıştım fakat o esnada bile saldırdığını ve acımasızca vurduğunu ifade etti. Darp edildiği sırada Kelime-i Şehadet getirdiğini ifade eden Hüseyin Meriç ‘Ezan mı okuyorsun lan sen?’ diyerek saldırının şiddetini daha da arttırdığını ifade etti.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız