GÜNCEL HABERLER SON DAKİKA

Hastanede Çıkan Patlamada 9 Hasta Hayatını Kaybetti !

gaziantep patlama

Gaziantep’teki özel bir Hastanede meydana gelen patlamada yoğun bakımda bulunan 9 hasta hayatını kaybetti !

Gaziantep’te özel bir hastanenin yoğum bakım ünitesinde çıkan yangın sonrasında patlamaya neden oldu ve o sırada yoğum bakım ünitesinde bulunan 9 hasta hayatını kaybetti. Tüm bu olanlar cep telefonu kameralarına yansıdı. Yoğum bakım ünitesinde hayatını kaybeden hastalar covid-19 hastalarıydı.

Alınan bilgilere göre yüksek akım oksijen cihazından kaynaklanan patlama sırasında yoğun bakım ünitesinde 19 hasta vardı. Hastalardan 9’u hayatını kaybettiği bu olay sonrasın da Bakan Koca, olay yerinde incelemelerde bulunmak için Gaziantep’e gidiyor.

Yangından etkilenerek hayatını kaybedenler Mehmet Reşit Saydanoğlu(75) , Fethiye Kırca (78) , Naciye Ulukütük (56) , Abdi Hamzaoğlu (68) , Elif Akgül (85) , Ökkaş Akbulut (69) , Kahraman Taş (71) ve Ali Saffet Kanpolat (64) olarak bildirildi.

Olay sonrasında iki adet Cumhuriyet Savcısı görevlendirilen yetkililerin yaptığı ilk açıklamada vefat edenlerin sayısının 8 olduğu ve incelemelerin devam ettiği bilgisini paylaştılar.

Olay sırasında yoğun bakımda bulunan ve hayatını kaybedenlerden Ali Saffet Kanpolat’ın Ak Parti Nizip Belediye Meclis Üyesi olduğu öğrenildi.

Diğer yandan hastane çalışanlarının yaşanılan bu olay nedeniyle çok üzüldükleri ve gözyaşlarını tutamadıkları gözlemlendi. Ağlayan çalışanları diğer sağlık çalışanları teselli ederken hastane yakınlarındaki vatandaşlar da olayı merak edip gelerek yetkililerden bilgi almaya çalıştı.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız