GÜNCEL HABERLER SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Sondaj Gemisi’nden Sesleniyor!

fatih sondaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Fatih Sondaj Gemisi’ne çıkarak açıklama yaparak incelemeler de bulundu. Bulunan yeni rezervler hakkında yapmış olduğu açıklamalarda 85 milyar metreküp ile 405 milyar metreküpe ulaştıkları iletti.

Deniz tabanı altında bulunan kuyunun 2 katmanın da 320 milyar metreküp doğalgaz bulunduğunu zaten ağustos ayında ifade etmişti. Yapılan testler ve analizler sonucunda 85 milyar metreküp daha ilave edildiğini açıkladı. Fatih Sondaj Gemisinin Türk Ali – 1 kuyusunda aramalara devam edeceğini açıkladı. 2023 yılında milletimiz ile buluşturacağın müjdesini veren Cumhurbaşkanı ülkemiz için en büyük hidrokarbon kaynağı olacağı müjdesini de verdi.

Kanuni Sondaj Gemisinin de Karadeniz de arama çalışmaları için yola çıktığını söyleyen Cumhurbaşkanı doğalgaz da dışarıya olan bağlılığımızı önemli ölçüde azaltacağını ifade etti.

Deniz Altı Robotu olan ve Kaşif adını verdiğimiz robot sayesin de istediğimiz derinlikte görüntülü video aracılığı ile uzaktan araştırmalara devam ediyoruz. Deniz Altı Robotumuzun da ülkemize hayırlı olmasını diliyorum ifadesini kullandı.

2023 yılında hedeflerimize ulaşarak 2053 yılında ise vizyonumuzu genişleterek gençlere büyük ve güçlü bir Türkiye bırakana kadar durmayacağız ve elimizden geleni yapacağız dedi.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız