DÜNYA GÜNCEL HABERLER SAĞLIK SON DAKİKA

Dünya’da bir ilk: Tuzla Belediyesi Dezenfektan Bilekliği Dağıttı

dezenfektan bilekliği

Gün içerisinde nerede olursanız olun hijyeni yer yere rahatlıkla taşıyabileceğiniz dezenfektan bilekliğini Dünya’da bir ilk olarak Tuzla da dağıtılmaya başladı.

Tuzla Belediyesi covid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz şu günlerde dezenfektan bilekliği dağıtmaya başladı. Çok şık bir bileklik gibi görünen temizlik ürünü bu sayede hemen her yerde yanınız da olacak ve hijyeninizi sağlayacak. Dezenfektan kutularına günde 100den fazla kişinin dokunduğunu söyleyen yetkililer bu sayede hem kişisel hem de devamlı yanımızda olan bir dezenfektan tasarlamış olduk dedi.

Ellerimizi gün içerisinde yaklaşık 30 defa yüzümüze götürüyoruz ve herhangi bir yerden almış olabileceğimiz virüsü kolaylıkla vücudumuza girmesini sağlayabiliriz. Yanınız da kolayca ulaşabileceğiniz bir dezenfektan olursa her an kendinizi kolayca dezenfekte edebilirsiniz diye düşündük dedi yetkililer.

Yılın icadı olarak tanımlanan temizlik ürünü ilk etapta 5 bin civarında dağıtılacak. Doldurulduğunda rahatlıkla bir gün kullanılabilen ürün bittiğinde de aynı şekilde kolaylıkla doldurulabiliyor. Ürünü görenlerin çok beğendiklerini ifade eden Dr.Yazıcı vatandaş dezenfektan almayı yanına unutuyor bu şekilde bileklik olduğunda bir aksesuar gibi olduğundan unutmayacaklarını düşündüğünü ifade etti.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız