DÜNYA EKONOMİ GÜNCEL HABERLER SON DAKİKA

Joe Biden Kazanmaya Yaklaştı Petrol Fiyatları Düştü..!

başkanlık seçimi

Yatırımcılarının sonucunu heyecanla beklediği Başkanlık Seçimi sonuçları yavaş yavaş belli olmaya başlarken ABD’nin batı kesiminde petrol fiyatlarında ki düşüş herkesi şaşkına uğrattı.

ABD basının da yer alan habere göre Joe Biden yani Demokrat parti adayı Başkanlık seçimini şu anda Donald Trump’ın önünde götürdüğünü ileri sürdü.

Başkanlık seçimi çalışmalarında çevre koruma ve temiz enerji yönündeki konularla ön plana çıkan Biden iklim zorluklarının yanı sıra yeşil alanların çoğalmasına da değindi. Yapmış olduğu bu açıklamalarda petrol kaygısı yaşandığını belirterek kaygılardan dolayı satışların arttığını anlattı ve bu olaydan sonra batı Teksas petrolün fiyatından %2.91 ile 39,89 dolara gerilediğini açıkladı basın.

Seçim devam ederken posta ile gönderilen oyların %60 kısmı Joe Biden’e çıkarken, Trump güvendiği bir bölge olan Pennsylvania sonuçlarını beklediğini açıkladı. Şu anki sonuçlara göre önde götüren Biden kazanması durumunda kurula 16 delege daha göndererek 270 delegeyi bulacak.

Diğer bir yandan Trump ile ilgili gelen açıklamalarda Beyaz sarayda seçim sonuçlarını beklediği ve buradan süreci yönetmeye devam ettiği açıklaması yapıldı. Sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu açıklamalarda Eğer her şey yasal olsaydı ve sayılsaydı rahatlıkla kazanırdım ifadesini kullandı. Seçim gecesi yaptığı Kazandım ifadesine sinirlenen Joe Biden ise 46. başkan olarak seçildiğime hiç şüphem yok yanıtını verdi.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız